PF 2020

Drazí čtenáři. Mimo blahopřání do úspěšného roku 2020, bych vám chtěl rovněž poděkovat. Ať už jste pravidelní návštěvníci nebo jste mě jen sledovali ze začátku, byli jste všichni u důležitého kroku, který jsem se rozhodl udělat. Připravil a zveřejnil jsem vlastní blog, více jsem svou tvorbu otevřel lidem na síti. Už to je pro mě úspěch roku 2019. Mimochodem, zveřejnil jsem rovnou pět částí povídky Božská Evelyn! Čtěte od části XII.


Jsem si vědom několika věcí.

1) Jde o literární blog plný prózy a poezie, s čímž je těžké se v současné době na síti prosadit. To ale vím a v roce 2020 proto přijde nová výzva v podobě získání větší skupiny čtenářů. Už to nebude jen: "Super, mám vlastní blog se zaplacenou doménou, můžu všem ukázat svou tvorbu a pár lidí si to přečte..."


2) Blog jsem neaktualizoval tak pravidelně, jak jsem chtěl, zejména volný soubor krátkých povídek SNĚNÍ. Může za to mnoho faktorů, s kterými jsem ovšem rovněž počítal - stále ještě studuji doktorát a psaní disertační práce vyžaduje značné soustředění a velké množství času; měnil jsem pracovní pozici, tudíž jsem se musel věnovat i pohovorům, úpravám životopisů, každodennímu pročítání emailů; jsem divadelně činný, což svým způsobem pomáhá ke zprostředkování vlastní divadelní tvorby veřejnosti, ale chodí to asi takto: lidé se spíše zamýšlí nad samotnou hrou a hereckými výkony, než nad autorem. Od roku 2020 ovšem dva z těchto faktorů odpadají - práci mám novou a disertačku dopíšu...co nejdříve :-)


3) Interakce se čtenáři nebyla ideální. To byl jediný cíl, který se mi nepodařilo splnit, ač jsem chtěl. Podle toho také dopadla podzimní soutěž, resp. nedopadla :-) Budu proto muset změnit zaměření své facebookové stránky a dělit se o netradiční části mé tvorby, jednoduše, chce to pár věcí více zpopularizovat. A rovněž se konečně snažit propojit aktuality s emailovými účty registrovaných čtenářů, abyste dostávali novinky v předstihu a mohli si přečíst detaily, ke kterým se běžný návštěvník nedostane.


V průběhu roku jsem avizoval, že bych chtěl vydat e-book. To platí, a přestože ještě nevím, jak to dopadne, půjdu do toho. Také jsem slíbil dokončení povídky Božská Evelyn. Jen trochu jsem se opozdil, ale finále se blíží. Musí. Proč? Mám přibližný termín autorského čtení v břeclavské kavárně. Zatím jen měsíc, ale na oficiální vytvoření události je ještě čas, každopádně to bude jaro.


Tak ještě jednou, vše dobré v roce 2020!


P. S. Můj obličej na fotografii nevyjadřuje pocit nezdaru a těžkosti, takto se jen tvářím běžně, když píšu a poslouchám k tomu hudbu ;-)13 views0 comments

Recent Posts

See All