Tematické fotografie

Vážení čtenáři. V profilech mé tvorby i v aktualitách naleznete fotografie, které jsou zde přiloženy cíleně. Vystihují totiž atmosféru mých prací a rád bych se o ně podělil s vámi. Připomínám, že všechny fotografie jsou autentické, to znamená, že všechna místa můžete navštívit i vy. Většinu z nich fotila Bára Kocmánková, jejíž blog Svět podle Kocmi se blíží zveřejnění, ale také já sám.


U souboru povídek Snění vidíte alej v kroměřížské Květné zahradě. Symbolizuje cestu, která je velmi podobná těm, po kterých se vydávám ve svých snech.

V případě Božské Evelyn jde o sál zrekonstruované části rajhradského kláštera. Socialistický režim jej zanechal ve zcela zuboženém stavu, který symbolizuje násilnou destrukci starého řádu, podobně jak popisuji ve své povídce.

Subjekt AB X je doprovázen upravenou fotografií pohledu na odpolední město Ostrava z proslulé haldy Ema. Stejné místo posloužilo k vytvoření černobílé fotografie, která se stala prvním ústředním motivem mého blogu a románu Za městem je les.

Nově jsem rovněž zveřejnil povídku Druhá kolona, k jejímuž psaní mě inspirovaly některé stavby v lesích mezi Břeclaví a Valticemi, které vznikaly od druhé světové války. Fotografie zachycuje stavidlo na slepém rameni řeky Dyje, která se dříve rozlévala na loukách za zámečkem Pohansko.

Poezie je doprovázena fotografií tzv. Chrámu Tří Grácií. Jde o empírovou loveckou stavbu uprostřed lesů mezi Lednicí a Valticemi, zbudovanou v první polovině 19. století. Mezi antickými sloupy se nachází velké množství soch, které symbolizují jednotlivé lidské činnosti, včetně těch múzických.

6 views0 comments

Recent Posts

See All